Amerikan Rüyası..Mı?

Henüz çeyrek asıra yeni ulaşmış; kısacık ömrüme 2 Amerika seyahati sığdırabilmemin sebeplerinden biri; kuzenim Ayça’nın bundan 13 sene önce Nevada Eyaleti’ndeki Reno adlı şehirde yaşıyor oluşuydu..2. sebep ise yakın arkadaşım Can denen insanın saymaya üşendiğim kadar uzun yıllardır ABD’yi mesken tutmasıydı.

1996’da Reno, Los Angeles ve San Francisco’yu kapsayan seyahatimden aklımda kalan en güzel anı kuşkusuz Los Angeles’da (Yazıda 2. kez geçiyor, L.A desem daha havalı dururdu aslında:) bulunan Disneyland‘di..

O çocuk aklımda öyle bir yer etmiş, beni o kadar heyecanlandırmıştı ki bindiğim aletler, o gün bugündür Lunaparkvari her yeri çok severim.. Hatta gittiğim seyahatlerde özellikle ararım oranın atlı karıncalarını:)  O resimleri bulursam mutlaka koyacağım buraya..

Gelelim 3 sene önce yaptığım Seattle-Las Vegas seyahatine..Acaip sorunlu-rötarlı-hava şartlı, 1 gece New York JFK havaalanı koltuklarında süründüğüm rezil bir seyahatten sonra Seattle’a kapağı attık.. (Dip not; Delta Havayolları yemeyip içmeyip ettiğim şikayetlerden sonra gidiş-dönüş Avrupa seyahati hediye etmek durumunda kalmıştı, hatta blogda yer alan İtalya seyahatime bu biletle çıkmıştım)

Seattle senenin 3/4’ünde yağmur alan; suyu ve yeşili bol, Avrupa kentlerini andıran Washington eyaletinde yer alan düzenli bir şehir.. Boeing gibi büyük bir firmaya da sahip ayrıca.. Arkadaşımın evi Redmond adında; Seattle’a çok yakın ufak bir şehirdeydi, bu şehri önemli kılan etkenlerden biri Microsoft’un burada yer alması..

Benim koskoca Amerika’da en beğendiğim yer neresi dersiniz?? Cevabım Las Vegas.. “Ama orada yaşanmaz ki, sadece 3 günlük bir eğlence” diyor herkes.. Herhalde benim de dünya üzerinde yaşamak için tercih edeceğim en son yer olurdu, ama turistik açıdan hakikaten enfes bir yer.. Tamamı şov üzerine kurulmuş, acaip renkli, hiç uyumayan,  devasa otelleri ve kumarhaneleriyle insanın ağzını açık bırakan bir şehir..

Yine olsa yine giderim..Amerika taraflarına yolu düşenlere de mutlaka öneririm.. Tabi eğlenceyi ve hareketi seviyorsanız.

1 Yorum

Filed under Amerika

One response to “Amerikan Rüyası..Mı?

  1. İsmail

    Darısı umre seyahati anılarına 🙂

    Beğen

Yorumunuz için teşekkürler...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s